Blog

Otel satışları arttı. Hangisi doğru? Korona virüsü sebebi ile turizmde yaşanan olumsuzlukların sonucu otel satışları maksimum seviyelere çıktı. Oteller neden satılıyor? Ekonomik kriz, finans ihtiyacı farklı bir yolla çözülemezmi?

Türkiye Turizminde 2021 Beklentileri ve Yatırım Planları Corona sonrası Türkiye Turizminin 2021 yılı beklentileri, turizmin geleceği, planlanan yatırımlar ve turizmin geriye dönüşümü ne kadar mümkün olacaktır?

Butik oteller zincir otellerin, gelir yönetimi, bütçeleme, pazarlama ve satış tekniklerini kullanarak pazar payını büyütüyor. Gelir yönetimi desteği alarak, gelirlerini maksimuma çıkarıyor.

Oteli Açalım mı, Açmayalım mı İkilemi Korona sebebi ile kapttığımız otelimizi açalımmı, açmayalımmı?. Neleri göz önünde bulundurarak nasıl açmalıyız? Her otelin açılışı yapılacak olan çok ciddi, bütçe, p&l raporları, satış stratejileri sonucunda karar verilebilir.

STR Raporuna göre, Korona döneminde Avrupa Otellerinde geri dönüş başlarken, Türkiye Turizminde durum pek parlak değil.

Covid-19 Türkiye Turizminde Son Durum Covid-19 Döneminde Türkiye Turizminde gelinen son durumda, Avrupa Ülkeleri ve Rusya seyahat kısıtlamaları sebebi ile Türkiye Turizmini zora skorken Ağustos'tan sonra ne olacağı merak konusu

Türkiye Ekonomik Durgunluk yatırımları nasıl etkiledi. Otel Yatırımcılarının yapmış olduğu hatalar. Türkiyede Otel Yatırımına ihtiyaç duyan bölgeler.

Türkiye Franchise Oteller Çöplüğünemi Dönüyor Türkiye'de 16 Otel Zincir Otel grubu, 200 üzerinde oteli işletmektedir. %85'i franchise otel, %15'i management olarak işletilmektedir. Neden franchise?

HMT Turizm Yatırım & İşletme Danışmanlığı, Hakkında HMT Turizm, Otel Yatırım ve İşletme Danışmanlığı; Otel yatırımcılarına yatırımı planlama ve karar verme aşamasından başlayarak, proje geliştirme ve tamamlama süreçlerinde destek olur.

2018 Yeni Otel Yatırımlarına Genel Bakış 2016 ve 2017 yıllarına baktığımız zaman, yatırımcılarımız çok ciddi bir şekilde frene basmış durumdalar. Bunun çok haklı sebepleri var. Öncelikle 2016 yılında meydana gelen olumsuzluklar...

Airbnb ve Günlük Kiralık evlerin Otellere ve Ev Kiralarına Etkisi Dünyanın herhangi bir yerinde, boş olan evinizi, veya kullandığınız evin bir odasını Airbnb üzerinden satıyorsunuz. Vergi yok, personel maliyeti yok, Otelclikte alışkın olduğumuz masrafların hiç biri yok.

ISTANBULDAKİ OTELLERİN GELİRLERİ %101,5 ARTTI HMT Otel Danışmanlık STR verilerine göre İstanbul’daki Otellerin RevPar’ı 2017 3. çeyrekte, 2016 3. çeyreğe göre %101,5 oranında arttı.

OTEL MALİYETLERİ 2017 EKİM AYINDA %12 ARTMIŞTIR HMT Otel Danışmanlık Enflasyonun %10,37 olduğu bir dönemde, bu artış Otelcileri ciddi yıpratmıştır. TÜİK verilerine göre, ve Turizmdatabank verilerine göre en büyük artış, %13 le İÇECEK ve TEMİZLİK maliyetlerinde gerçekleşmiştir. ENERJİ maliyetlerinde artış yaşanmazken TEKNİK SERVİS maliyetlerinde %6 artış meydana gelmiştir.

Copyright © 2017 | Hmt Hotel