Hamit Topaloğlu

Hamit Topaloğlu, Otel Yatırım ve İşletme Danışmanlığı yapmaktadır. Otel Danışmanlığı altında Otel Yatırım Planlama, otel fizibilite çalışması, otel marka seçimi, otel marka entegrasyonu, konsept geliştirme, otel açılış (Pre-opening) süreci yönetme konularında destek vermektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği Yüksek Okulundan 1991 yılında mezun olarak Hilton İzmir’de işe başladı.

Hamit Üniversite eğitimi süresince Okulun kapalı olduğu yaz dönemlerinde, Selçuk, Hitit Restaurant, Marmaris Balcı Otel Pre-Opening, (Otel Açılışı), İçmeler Fortuna Otel Pre-Opening (Otel Açılışı), Alanya Serapsu Otel, Kemer, Kiriş World Otellerinde Pre-Opening (Otel Açılışı) çalıştı.
 
1991 Aralık’ta Hilton İzmir'de Pre-Opening (Otel Açılışı) Yiyecek İçecek bölümünde Windows on the Bay Restaurant’ta işe başladı. Hamit, 1 yıl içerisinde terfiler alarak, Aralık 1992’de WOB Restaurant & Bar’ın Restaurant & Bar Müdürlüğü görevine getirildi.
1993 Ocak’ta Hamit All Day Dining Restaurant’in Head Waiter görevine getirildi.  
 
1996 Ağustos’ta, yaratıcılık, maliyet kontrolü, satış ve misafir memnuniyeti alanlarında göstermiş olduğu, başarılardan dolayı Yiyecek İçecek Müdür Yardımcılığı görevine terfi etti.
Hamit 1997 Eylül’de İzmir Hilton Yiyecek İçecek Müdürlüğü pozisyonuna terfi etti ve bu görevi 2001 Ocak ayında, İzmir Hilton’dan ayrılana kadar devam etti
 
2001 Şubat’ta Adana HiltonSa Otelinin Pre-Opening (Otel Açılışı) acılışı sebebi ile, Yiyecek İçecek Müdürü yardımcısı olarak transfer edildi. 2001 Temmuz’da Yiyecek İçecek Müdürlüğüne getirildi.
 
2002 Kasım’da Sheraton Çeşme Yiyecek İçecek Direktörü Olarak transfer oldu. 2003 Ocak’a Sheraton Çeşme’nin Genel Müdürlüğü görevine terfi etti. Sheraton Çeşmede çalıştığı dönemde Cornell Üniversitesinden, Finans eğitimleri ve sertifikası aldı. Genel Müdür olarak göstermiş olduğu başarılardan dolayı Hilton Kayseri’ye Genel Müdür olarak transfer oldu. 
 
2005 Ocak’ta Hilton Kayseri’ye Genel Müdür Olarak transfer oldu. Burada çalışırken Hilton Worldwide tarafından Genel Müdürlere verilen birçok eğitime katıldı. Bilgi Üniversitesinde Ekonomi, Pazarlama, Finans, Genel Yönetim, Muhasebe alanlarında eğitimler aldı. 

2010 Ekim’de içerisinde 4 büyük balo salonu bulunan, aynı anda toplamda 3600 kişiye hizmet verilen ve özellikle Ziyafet, Kongre ve düğünlerin değişmez adresi olan Rixos Grand Ankara Otel’e Genel Müdür olarak transfer oldu.
 
2013 Şubat’ta Rixos Quba Azerbaijan Golf Otelini Pre-Opening (Otel Açılışı) açmak üzere Genel Müdür olarak transfer oldu.
Hamit 2014 Temmuz’da Başarılı bir şekilde açmış olduğu Rixos Quba Azerbaijan Golf Otelinin Genel Müdürülüğünü sürdürdürdü.

2015 Dedeman İstanbul ve Park Dedeman Levent Otellerine Cluster Genel Müdür olarak transfer oldu.

2016 Akrones Termal SPA & Convention Otelini Pre-Opening (Otel Açılışı) açmak üzere Genel Müdür olarak transfer oldu. 2016 Aralık ayında Akrones Termal SPA & Convention Otelin başarılı bir şekilde açılışını yaptı. 

Hamit Topaloğlu 2017 de, Otel Danışmanı olarak, HMT Otel Danışmanlık şirketini kurarak, Otel Yatırım ve İşletme  Danışmanlığı işine başladı. 
Copyright © 2017 | Hmt Hotel